sprüche ich lieb dich singles in ingolstadt morgen fashion nova gay base chat kostenlos handy

Kategoriler

Arşivler

Fotoğraf Düzenleme Programları

1. GIMP


GIMP, (GNU Image Manipulation Program), açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir programdır. Photoshop gibi katmanlar ile çalışan bu program oldukça güçlü araçlara sahip olduğundan dolayı dilediğiniz değişikliği kolaylıkla yapmanıza olanak sağlıyor. Oldukça uzun bir zamandır Linux’un vazgeçilmez fotoğraf düzenleme programı GIMP yıllar geçtikçe popüler bir hale gelmiş ve sonrasında Windows ve Mac sürümleri ile çoklu işletim sistemlerini desteklemiştir.

2. PAINT.NET


Microsoft’un basit seviyedeki fotoğraf düzenleme aracı olan Paint programından yola çıkan ve gönüllüler tarafından geliştirilen Paint.NET açık kaynak kodlu ve çok geniş eklenti desteğine sahiptir.

3. PhotoScape


PhotoScape bir fotoğraf düzenleme programında bulunması gereken en temel araçları, efektleri ve seçenekleri sunmaktadır. Kullanıcı dostu arayüzü, Türkçe desteği, otomatik ayarları, hareketli gif yapabilme ve farklı resimleri tek bir resim dosyası içerisinde birleştirme özelliklerini barındırır. Ücretsiz olan program sayesinde fotoğraflarınızda oynamalar yapabileceğiniz gibi her türlü düzenleme işlemini de yapabilirsiniz.

4. Google Nik Collection


Google Nik Collection, fotoğraflarınız üzerinde profesyonel anlamda düzenleme yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz ücretsiz bir program. İçeriğinde color efex pro, silver efex pro, viveza, hdr efex pro, sharpener pro bulunmaktadır. Ayrıca menüsünde yer alan renk ve bozukluk düzeltme, ton seçme ile fotoğrafın hatları keskinleştirme gibi seçenekler özellikle dikkat çekmektedir. 

5. IrfanView


Tanıdığımız bildiğimiz Windows işletim sisteminde belki de ilk kurduğumuz yazılımlardan birisi IrfanView. Bu oldukça hafif ve basit fotoğraf görüntüleme programının oldukça iyi bir düzenleme yeteneği olduğunu biliyor muydunuz. Basit ihtiyaçlarınızı başka program aramadan IrfanView ile giderebilirsiniz.

6. Fotor


Fotor, fotoğraflarınızı işleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz şekilde tasarlanmış, gelişmiş özelliklere sahip bir resim düzenleme programı olarak listemizde son sırada yer alıyor. Program, kontrast veya parlaklık gibi basit işlemleri yapabilmeniz için bünyesinde birçok farklı araç içermektedir.

7. PhotoPlus


PhotoPlus, dijital fotoğraflarınız üzerinde profesyonele yakın bir şekilde düzenleme yapmanıza olanak sağlar. Dijital fotoğraf ve resimler üzerinde ileri seviyede işleme yapabilmenizi sağlayan bu program ile temel fonksiyonların yanısıra fotoğraflarınızda görünmesini istemediğiniz şeyleri silebilir ve eski fotoğrafları onarabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf özel efektleriyle görsellerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

8. Pixlr


Pixlr fotoğraf düzenleme programı aynı zamanda Photoshop alternatifi olarak web üzerinden kullanılabilmektedir. İnternet tarayıcınız üzerinden çalışabilen Pixlr, Photoshop’un sunduğu birçok işlevi önünüze getiriyor. Android ve iOS’ta uygulama olarak da kullanılabilen Pixlr, tamamen ücretsiz.
One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir